Tabela Örnekleri

Tabela örnekleri ile hizmet alabileceğiniz firmamız sizlere kaliteli hizmetler vermektedir. Tabela, genellikle firma logolarının bulunduğu görsellerdir. Tabelalar genellikle firma kapı girişlerine takılır. Buna ek olarak yan tarafları boş olan firma girişleri değerlendirilerek o bölgelere de tabela takılması mümkündür.

Tabela firmaların tanınması için oldukça önemlidir. İyi bir tabela tasarımı ve uygulaması ile yoldan geçen insanların ilgisi rahatça çekilmektedir. Fa Creative olarak sizlerin istekleri doğrultusunda titiz bir çalışma yaparak tabelalarınızı hazırlıyoruz.  Tabelalarınız, firmamızın uzman ekipleri tarafından yapılmaktadır.

Günümüzde insanlar görselliğe oldukça fazla önem vermektedir. İyi bir tabela tasarımı ile insanların ilgisini çekebilir, müşteri portföy yüzünüzü arttırabilirsiniz. İyi bir tabela aynı zamanda daha fazla müşteri çekmektedir.

Reklam tabela örnekleri olarak sıradan bir tabelaya sahip giyim mağazasının önünden geçip gidebilirsiniz.  Fakat canlı renklere sahip iyi bir tasarımla oluşan tabelaya sahip bir mağaza ilginizi çekebilir. Bundan dolayı içeriye girip vakit geçirmek isteyebilirsiniz.

Başka bir örnek verecek olursak mesela bir çocuk oyun parkı işletmeniz var. Çocukların ilgisini çeken görsellerin kullanıldığı, ışıklarla desteklenmiş bir tabela çocukların ilgisini hemen çekebilir. Ama sadece düz bir yazıyla yazılmış, pastel renkler kullanılmış bir tabela hiçbir çocuğun ilgisini çekmez.

Bu örnekler gibi başka örneklerde vermemiz mümkündür. Kısaca söylemek istediğimiz kullandığınız tabela insanların ilgisini çekecek düzeyde olmalıdır. Firmamızın hazırlamış olduğu tabela örnekleri incelenerek tabela çeşitleri konusunda yardım alabilirsiniz.

Tabela Çeşitleri Nelerdir?

Tabela, müşterilerin istekleri doğrultusunda değişime uğrayarak çeşitlere ayrılmıştır. Tabela çeşitleri;

  • Işıklı Tabela; ışıklı tabelalar özellikle geceleri oldukça ilgi çeken tabelalardır. Gündüz gün ışığında kullanılan tabelalar geceleri içerisinde bulunan ışıkların yanmasıyla oluşur. İç kısmında led, floresan gibi lamba çeşitleri bulunurken son zamanlarda neon ışıklarda kullanılmaktadır.
  • Işıksız Tabela; bu tabelalar şirketlerin en çok tercih ettiği tabela çeşididir. Işıklı tabelalar gibi içerisinde ışık sistemi bulunmaz. Halk dilinde klasik tabela olarak bilinen tabela çeşididir. Işıklı tabelalar gibi elektrik maliyeti olmadığından dolayı tercih edilme sebeplerinden birisidir.
  • Kutu Harf Tabela; Bu tabelalar görselliğe önem veren firmalar tarafından tercih edilmektedir. Kutu harf tabela adından da anlaşılacağı gibi harflerin tek tek hazırlanarak bir tabela sistemine takılmasıyla oluşmaktadır. Işıklı ve ışıksız olarak tercih edilebilir.
  • Totem Tabela: Bu tabelalar firma önlerinde bulunan ayaklı tabelalardır. Tabela modelleri olarak en çok tercih edilen tabela çeşitlerinden birisidir. Bu tabelaları genellikle hastaneler, alışveriş merkez girişleri, Restoranlar kullanır. Totem tabela aynı zamanda otoban kenarında buluna işletmelerin de en çok tercih ettiği tabela çeşididir.
  • Yönlendirme Tabelası: Bu tabela çeşidi isminden de anlaşılacağı gibi bir yeri yönlendirmek için kullanılan tabelalardır. Genellikle şirket içlerinde, fabrikalarda, alışveriş merkezlerinde kullanılmaktadır.

Yukarıda tabela örnekleri sunduğumuz yazımızda firmanızın kullanımı için en uygun tabelaları sıraladık. Bunun haricine paslanmaz tabelalar, brandalar, vinil gibi tabela çeşitleri de bulunmaktadır.

Firmalar için Tabelaların Önemi

Firmalar için tabela tasarımları oldukça önemlidir. Çünkü tabelalar firmalar hakkında insanlara bilgi vermektedir. Tabela görseli firmaların kimliğini yansıtmalıdır. Tasarım olarak genellikle tercih edilen yazılı tabelalar, tabela örnekleri içerisinde en çok tercih edilenlerdir. Kurumsal firmalar genellikle gri ve metalik tonları kullanırken, eczaneler kırmızı ve beyaz renkleri kullanıldığı tabelaları tercih etmektedir. 

Tabelalar aynı zamanda firmaların reklamını da yapmaktadır. Üzerinde logo ve firma isminin kullanıldığı logolar insanların ilgisini çekerek sürekli görülmesini sağlamaktadır. Böylece sürekli olarak firma reklamı da yapılmış olur. Tabelalar firmanız kapalıyken bile insanlar tarafından görülerek gece-gündüz reklamı yapılır. Tabela sürekli reklam yapan bir etken olduğundan dolayı reklam için ekstra bütçe ayırmanıza gerek kalmadan firma bilinirliğinizi arttırır. İlk etapta yüksek maliyet olsa da tabelayı sürekli kullanılacağınızı varsayarsak paranızın karşılığını fazlasıyla alırsınız.

Reklam tabela örnekleri seçeneklerinden kendinize uygun olan tasarımı belirleyerek firma reklamınıza başlayabilirsiniz. Tabela uygulamasında klasik tabela çeşitleri kullanılabildiği gibi farklı tabela çeşitlerini birleştirerek tabela tasarımı yapılmaktadır. Firma tabelalarının önemi için bir diğer hususta aynı bölgede iş yapan benzer firmaların arasından sıyrılmaktır. Mesela İstanbul Kocaeli gibi yoğunluğun fazla olduğu bölgelerde mobilyacılar sitesi gibi alanlar olmaktadır. Farklı ve dikkat çeken bir tabela sayesinde diğer mobilyacılardan bir adım öne gerecek müşteri çekmeniz ve satış yapmanız diğer firmalardan daha fazla olabilir. 

Tabela Fiyatları

Tabela örnekleri için fiyatlar oldukça değişkenlik göstermektedir. Firmaların istekleri doğrultusunda hazırlanan tabelalar seçilen malzeme, boyut, tabela çeşidine göre fiyat değişebilmektedir.

Fiyat belirlemede tabela modelleri oldukça etkilidir. Mesela ışıklı tabelaların maliyetleri daha yüksek olurken ışıksız tabelalar daha düşük maliyetle hazırlanmaktadır. Buna ek olarak daha küçük işletmeler genellikle branda tabelaları tercih etmektedir. Branda tabelaların maliyeti oldukça düşük olduğundan dolayı küçük işletmelerin tercih sebebidir.

Fiyat konusuna bir diğer örnekte alışveriş merkezleri için verebiliriz. Alışveriş merkezleri oldukça büyük mekânlardır bundan dolayı tabela görünürlüğünün artması için büyük tabelalar tercih edilmelidir. Boyut olarak büyük tabelalar maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Ayrıca bu tarz işletmeler genellikle bulunduğu şehrin merkezi oldukları için ışıklı ve son moda tabela tasarımları uygulamaktadır.

Yukarıdaki örnekler gibi tabela fiyatlarını en çok etkileyen hususlar boyut ve tabela çeşididir. Tabela çeşitleri içinde de kullanılan malzemelere göre fiyat değişimi olmaktadır. Plastik, alüminyum, ahşap gibi çeşitler fiyatları direk olarak değiştirmektedir.

Tabela tasarımı şirketiniz için oldukça önemli bir etkendir. Sizlere tavsiyemiz her zaman kaliteli bir ekiple çalışmanızdır. Kaliteli tabela tasarımları insanların ilgisini her zaman daha fazla çekmektedir. Fa Creative olarak uzman ekibimiz, yetenekli tasarımcı personellerimiz sayesinde firmanız için tabela örnekleri olarak göstereceğimiz seçenekleri size sunarız. Beğendiğiniz tabela için bir fiyat çalışması yaparak maliyet hesaplaması yaparız. Sizlere uygun geldiği takdirde tabela işlemlerine başlayabiliriz.

Tabela Sipariş Aşamaları

Tabela sipariş aşamaları sizlerle yapacağımız ortak çalışma ile gerçekleştirilmektedir. Sizlerden firmamıza tabela tasarım siparişi geldiğinde öncelikle bir ön görüşme planlarız. O görüşmede firmanızın hangi sektöre ait olduğu, firmanızın nerede olduğu, firmanıza ait logonuzun olup olmadığı, iş yeri metrekareniz gibi ilk etapta öğrenmemiz gereken sorular üzerinde yoğunlaşırız. Eğer firmanıza ait logo yoksa Fa Creative olarak isteye bağlı olarak sizlere firmanız için uygun olan logoyu hazırlarız.

Logo hazırlığı bittikten sonra sizinle ne istediğinizi konuşuruz. Öncelikle hangi tabela çeşidini istediğiniz seçilir. Bunlardan en çok tercih edilen ışıklı tabelalar, ışıksız tabelalar ve kutu harf tabelalardır. Tabela seçimine kadar verdikten sonra tasarım hazırlığına başlanır. Tasarım görüşmesinde sizlere daha önce yapmış olduğumuz veya öncü firmaların tabela örneklerini göstererek fikir edinmenize yardımcı oluruz.

Tabelada logo kullanacaksa daha detaylı bir çalışma yapılmaktadır. Sadece isim olacaksa biraz daha az detayların olduğu minimal bir çalışma yapabiliriz . Uzman ekibimizin hazırladığı tasarım hazırlandıktan sonra siz değerli müşterilerimize sunulmaktadır. Beğendiğiniz takdirde tabela tasarımı size teslim edilerek iyi bir tabelacı tarafından tabela imalatı başlatılır. Eğer tabela tasarımında değiştirmek istediğiniz yerler olursa bize verdiğiniz bilgiler doğrultusunda tasarım değişikliği yapılarak istediğiniz şekilde teslim edilir. Tabela tasarımlarında önceliğimiz sizlerin istekleridir. Bunun yanında Fa Creative firması olarak bugüne kadarki deneyimlerimiz ve bilgimizi birleştirerek sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlarız.

× WhatsApp Teklif İste