Tanıtım Filmi

İstanbul tanıtım filmi firmaların, kurumsal şirketlerin tanıtımı için son derece önemlidir. Tanıtım filmleri sayesinde firmalar, ürünlerini tanıtabilir. Tanıtım filmleri, şirketin hizmetlerini, çalışanlarını, ekrana yansıtır ve böylece şirket kendini en iyi şekilde tanıtma fırsatını yakalar. Kendisini tanıtarak neler yaptığını veya neler yapacağını bu filmlerde gösterebilir. Günümüzde tanıtım filmleri, şirketlerin mesaj erişimini ve etkinliğini arttırmak için kullanılır.

Şirketlerin yaptırmış olduğu kurumsal tanıtım filleri arasında şirket geçmişi, personellerin çalışma biçimi, personellerin eğitim videoları, ürün videoları, müşteri deneyimlerinin anlatıldığı videolar çekilebilir. Şirketler, bu sayede kendilerini tanıtabilirler. Tanıtım filmi nedir sorusu için şirketin, kendi istihdam gücünü tüketiciye göstererek pazarlamasını arttırmasını sağladığı filmlerdir dememiz mümkündür.

Günümüz dünyasında teknoloji önemli bir şekilde ilerlemiş olduğundan bu filmler internet dünyasında kullanılmaya başlandı. Eskiden olduğu gibi televizyonlardaki reklamlar yerine, insanlar tanıtım filmlerini izleyerek şirketler hakkında bilgi sahibi olabiliyor. Böylece şirketin ürettiği ürünler noktasında da bilgi sahibi olabiliyor. Durumun böyle olması şirketleri, sosyal medyayı kullanarak tanıtım filmi çekmeye yönlendiriyor.

Bir şirkete sahipseniz, tanıtım filmleri gerek şirketinizi gerek üretiminizi tanıtmanınız açısından son derece önemli. İstanbul tanıtım filmi ile markanızın güvenilirliğini gösterebilirsiniz. Böylece insanların sizi tercih etmesini sağlayabilirsiniz. Şirketimiz FA Creative, tanıtım filmlerinizi büyük bir uzmanlıkla gerçekleştiriyor. Böylece günümüzün teknolojisiyle birlikte tanıtım filmleriniz çok fazla izlenebilmesini gerçekleştiriyor ve sizi büyük kitlelere tanıtabiliyor.

Tanıtım Filmi Çeşitleri

Şirketlerin kitlelere kendini duyurmak için Şirketinizi, ürünleriniz tanıtmak istediğinizde tanıtım filmleri ile bunu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Tanıtım filmi nedir konusunda içeriğine, hazırlanma yöntemine göre farklı çeşitliklere sahiptir. Bu aşamada Türkiye ve dünya genelinde sıkça kullanılan tanıtım filmleri vardır. Bunlar; Kurumsal tanıtım filmleri, İnfografik tanıtım filmleri, ürün tanıtım filmleri, etkinlik tanıtım filmleri ve web sitesi tanıtım filmleri olarak ayrılır.

Kurumsal tanıtım filmi ile sahip olunan firmanızın tanıtımını sağlayabilirsiniz. Bu alanda geçmişte yaptığınız işlerle alakalı olarak çekimler yapılabilir. Gerçek kişiler kullanıldığı gibi hareketli görüntülerle de ön plana çıkabilirsiniz. Genellikle kurum içindeki renkler kullanılır. Böylece markanın bütünleşmesi sağlanır. Kurumsal tanıtım filmlerinde daha çok resmi bir üslup tercih edilir.

Infografik tanıtım filmi, Infografik tasarımların hareketlendirilmesiyle meydana gelen tanıtım filmleridir. Ürün tanıtım filmleri ise firmanın çıkarmış olduğu ürünü, kitlelere tanımak amacıyla çekilen filmlerdir. Ürün tanıtım filmlerinde de gerçek kişiler olduğu gibi motion tasarımlarla da film çekimi yapılabilir.  Böylece yarattığınız ürünün ne olduğu, kitlelere kolaylıkla ulaşabilir.

Etkinlik tanıtım filmleri ise yapılacak olan konser, festival, fuar, parti gibi organizasyonların tanıtıldığı filmlerdir. Böylece hedef kitleye yönelik organizasyonların tanıtımı sağlanır. Web sitesi tanıtım filmi ise var olan bir sitenin tanıtımı için sağlanır. İş bulma sitelerinin veya e-ticaret satış sitelerinin tanıtımı için çekilerek kitlelere tanınabilir. Tanıtım filmi nedir soruna genel olarak tanıtılmasını istediğiniz herhangi bir platform için çekilen ilgi çekici filmlerdir dememiz gerekir.

Tanıtım Filmi Çekerken Kullanılan Ekipmanlar

Tanıtımının yapılmasını istediğiniz şirketinizin tanıtım filmi, çok fazla emek isteyen bir iştir. İyi ve kaliteli bir film ortaya çıkarmak için oldukça dikkatli davranılması gerekir. Bunun yanında kullanılacak ekipmanlarda dikkatle seçilmelidir. İstanbul tanıtım filmi için ekipmanlar sayesinde görüntü, ses gibi çok fazla işlem gerçekleştirilir. Kaliteli bir filmin otaya çıkması sağlanır.

Tanıtım filmi için iyi bir kamera kullanılması gerekir. Çekilecek filmin kalitesini en fazla etkileyen ekipman kameradır. Kamerada kullanılacak efekt ve mercekler, tanıtım filminiz açısından oldukça önemlidir. Kameranın dışında tanıtım filmi için iyi bir ses ekipmanına ihtiyaç vardır. Ses konusunda filmlerde içeriğe uygun arka fonların kullanılması gerekir. Filmin arkasından çıkabilecek mikrofon gibi seslerin önlenmesi açısından ses ekipmanları büyük önem taşır.

Kamera ve ses ekipmanlarından sonra en önemli noktalardan biri ışıktır. Işık ekipmanları sayesinde tanıtım filmi çekimi sırasında bir profesyonellik yakalanır. Daha profesyonel bir tanıtım filmi için karanlık ve loş bir ortamdan uzaklaşmak gerekir. FA Creative ile tanıtım filmleriniz için eksiz bir ekipman sağlıyoruz. Böylece şirketinizin tanıtım filmi, ilgi çekici bir şekilde olduğundan en çok tercih edilen markalar arasında bulunmanıza yardımcı oluyoruz.

Tanıtım Filmi Avantajları

Tanıtım filmleri şirketler için çok büyük avantajlar taşır. İstanbul tanıtım filmi ile markanızın son derece güvenilir olduğunu etkili görseller kullanarak gösterebilirsiniz. Çok fazla kişi tarafından izlenerek şirketinizi, hizmetinizi ve ürünlerinizi gösterebilirsiniz. Böylece tercih edilme potansiyelinizi arttırabilirsiniz. Tanıtım filmleri, düşünüldüğünden çok daha fazla ilgi çekicidir. Bu durum satışlarınızın artmasını sağlayacaktır.

Tanıtım filmleri, akılda kalıcıdır ve günümüzün teknolojisi sayesinde ulaşımı oldukça kolaydır. Böylece kitlelere çok kolay ulaşır. Kısa olması, yaratıcılık arz etmesi, tanıtım filmlerini sıkıcılıktan uzaklaştırır. Bu durum, tanıtım filmlerini çok daha çekici hale getirir. Çekici hale gelen tanıtım filmi büyük bir kitleye ulaşacağından şirket hizmetlerinizin, ürünlerinizin daha fazla tercih edilmesi sağlanabilir.

Tanıtım filmleri, birçok yere gönderilebilir. Böylece şirketiniz, web siteniz çok daha büyük kitlelere ulaşır. Bu filmler bayilere gönderilebildiği gibi fuar, sempozyum, konser gibi toplu yapılan etkinliklerde de gösterilebilir. Böylece hedef kitlenizin yanı sıra daha farklı kişilere ulaşabilirsiniz. Bu durum sayesinde şirketinizin beklentisinden çok daha yüksek şekilde tanınmanızı sağlayabilirsiniz.

Tanıtım filmleri, birçok açıdan oldukça avantajlıdır. Bu filmler sayesinde şirketinizin seçilme potansiyeli artar. Kullanılan ekipmanlara dikkat edildiği takdirde çok kaliteli bir tanıtım filmine sahip olabilirsiniz. Bu kaliteli film, insanlar tarafından izlendikçe tercih edilmeniz sağlanır. Böylece düşündüğünüzün üstünde bir satışa sahip olabilirsiniz. Bu durum da çok daha fazla kazanım elde etmenizi sağlayarak size çok iyi geri dönüş sağlayacaktır.

Tanıtım Filmi Fiyatları

Tanıtım filmleri sayesinde çok iyi şekilde tanınabilirsiniz. Görsel etkinin gücü artık en büyük güç haline gelmiştir. İnsanlar duymak veya sayfa sayfa okuma yapmak yerine kısa filmlerle, videolarla sizi tanımak istiyor. Bu sebepten dolayı da birçok şirket tanıtım filmlerine yöneliyor. İyi bir tanıtım filmi sayesinde rakiplerinizin önüne, son derece hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

Tanıtım filminin önemi anlaşılınca birçok şirket de tanıtım filmini tercih ediyor. Bu aşamada en büyük araştırma konularından biri tanıtım filmi fiyatları oluyor. Tanıtım filmi yaptırmak isteyen şirketler, en uygun fiyatlı kişilerce tanıtım filmini gerçekleştirmek istiyor. Bu konuda birçok firma, farklı fiyat taifeleriyle hizmet veriyor.

İstanbul tanıtım filmi için fiyat araştıranlar oldukça fazla. Bu durum çekilecek filmin uzunluğuna, kullanılacak olan sistem, kameraman ve personellerin kalacağı süreye göre değişiklik gösteriyor. Yani 2-3 dakikalık bir tanıtım filmi ile 5-6 dakikalık bir tanıtım filminin arasında fiyat anlamında biraz fark olabiliyor. Filmin uzunluğuna göre kameraman, asistan ve personellerinde film çekiminin yapılacağı alanda çalışması da değişiklik gösteriyor.

Şirketinizin tanınması için en doğru karar tanıtım filmi çektirmektir. Böylece kitlelere çok daha hızlı bir biçimde ulaşır ve çok daha hızlı bir şekilde tanınırsınız. FA Creative olarak şirketinizin tanıtım filmlerini profesyonel bir şekilde yapıyoruz. Tanınan bir marka olmanız için yardımcı oluyoruz. Beklediğinizden daha fazla kazanmanızı sağlıyoruz. Bize ulaşarak işi profesyonel yapan ekip arkadaşlarımız sayesinde kaliteli bir tanıtım filmine sahip olabilirsiniz.

× WhatsApp Teklif İste