Logo Tasarım

İstanbul logo tasarım özellikle kurumsal firmalar için oldukça önemlidir. Logo her şirkete özel olarak yapıldığından bir nevi şirketin kimliği pozisyonundadır. Logo, şirkeler için özel olarak hazırlanan görsel çalışmalardır. Bu görseller hazırlanırken firmaya ait niteliklerin olması ve yapılan işlerin yansıtılması oldukça önemlidir. Logolara bakarak bir şirketin ne iş yaptığı kolayca anlaşılmaktadır. Örnek verecek olursak tarım işiyle uğraşan bir kişi logosunda traktör, başak, ağaç gibi semboller kullanmaktadır. Araba kiralama şirketleri üzerinde araba bulunan görseller kullanarak müşterileriler için kalıcılık sağlanmaktadır.

İstanbul logo tasarım olarak tamamen şirketleri temsil eden logolar hazırlanmaktadır. Şirket logoları en az şirketlerin isimleri kadar önemlidir. Şirket logolarının yanında freelance çalışan kişiler veya web sitede online işler yapanlar, serbest çalışan kişiler için de logo tasarımı yaptırabilmektedir. Logolar ne kadar iyi olursa insanların dikkatini çekme olasılığı o kadar artmaktadır.

Logo tasarımı yapmak için internette bulunan programlardan kendiniz yapabileceğiniz gibi reklam şirketlerinden de destek alabilirsiniz. Artık birçok şirket kurumsal kimlik hazırlama paketleri sunmaktadır. İstekleriniz ve logo tasarım amacınız doğrultusunda sizinle bir anlaşma yapılarak logonuz hazırlanabilir.

Logo tasarımı oldukça önemlidir. Çünkü bu logo firmanızı temsil eder. Tasarımı çok iyi bir şekilde yaptırdığınız takdirde ilerde logo değişimi için uğraş vermenize gerek kalmaz. Logo tasarımını şirketinizin adının geçtiği her yerde kullanmanız mümkündür. FA CREATİVE güvencesiyle sizi yansıtan bir logoya sahip olabilirsiniz.

Logo Tasarım Çeşitleri Nelerdir

Logo, firmalar için birer kimlik niteliğindedir. Oluşturulan logonun öncelikle özgün bir tasarıma sahip olması gerekir. Bundan dolayı da birçok logo çeşidi ortaya çıkmıştır. Bunlar ikonik logolar, yazısal logolar ve kombinasyonlu logolardır.

  1. İkonik Logolar: Bu logolarda şirket isimlerinden çok semboller ön plandadır. İkonik logoları genellikle büyük şirketler kullanmaktadır. İkonik logolarda şirket logosunu gördüğümüzde o logonun hangi şirkete ait olduğunu kolayca anlarız. İkonik logolara örnek verecek olursak mesela Apple markasına ait logo bir elma tasarımıdır. Telefonlarda veya bilgisayarlarda logoyu gördüğümüz yerde o ürünün Apple markasına ait olduğunu biliriz. Veya dünya çapında tanınan bir marka olan Mcdonalds logosu. Bu logo büyük bir M harfinden oluşan sarı bir logodur. Bu logoyu nerede görsek Mcdonalds’a ait olduğu biliriz. Bu ve bunun gibi logolar ikonik logolar olarak bilinmektedir.
  2. Yazısal Logolar: Bu logolar ikonik logoların tam tersi olan logolardır. Yani üzerinde sembol bulunmayan sadece isim yazılı olan logolardır. Yazısal logolar sadeliği ön planda tutan firmaların tercih ettiği bir logo çeşididir. Yazısal logoya örnek verebileceğimiz markalardan bazıları Coca-Cola, H&M, Google, Facebook, Vestel gibi markalardır.
  3. Kombinasyonlu Logolar: Kombinasyonlu logolar ise hem sembolü hem de ismi aynı anda kullanmak isteyen firmaların tercih ettiği bir logo çeşididir. Bu logo tasarımı diğer logolardan daha fazla tercih edilmektedir.  Bu logoyu tercih eden firmalar: Nike, Burger King, Puma, Nissan, Bosch gibi firmalardır.

Tüm bu logolar arasında size en uygu olanı seçerek FA CREATİVE firmamıza başvuru yapabilirsiniz.

Logo Tasarım Fiyatları Nelerdir?

Logo tasarım fiyatları için net bir şey söylemek mümkün değildir. Çünkü logo tasarımları müşterilerin istekleri doğrultusunda değişmeye müsait bir şeydir. İstanbul logo tasarım firmaları olarak müşterilerimizin istekleri doğrultusunda iyi fiyatlı yüksek kaliteli işler yapmaya çalışırız.

Genel olarak yeni açılan veya açılacak olan firmalar iyi bir logoya ihtiyaç duyarlar. Bundan dolayı logo hazırlayacak şirketlerle görüşmeye başlarlar. Son zamanlarda paket program olarak firmalar müşterilere kurumsal kimlik hazırlamayı teklif ederler. Bu sayede müşterilerin logosu başta olmak üzere web sitesi, kartları varsa afişleri, tabela tasarımı gibi ilk etapta firmaların ihtiyaçlarını duyduğu her türlü ihtiyaç karşılanmış olur. Kurumsal kimlik hazırlanmasını isteyen firmalar için bu maliyet daha yüksek olabilir.

Eğer logo tasarım fiyatları için ayıracak bir bütçeniz yoksa veya kendiniz hazırlamayı tercih ediyorsanız içerisinde hazır şablonların bulunduğu web sitelerinden hazırlayabilirsiniz. Bu sitelerin bazıları ücretsizdir. Ama sizin tasarım geçmişiniz veya buna ayıracak vaktiniz yoksa hazır şablonların olduğu sitelerde cüzi bir tutar karşılığında sahip olabilirsiniz. Şablonlarla hazırlayacağınız tasarımı istediğini yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Logo şirketinizi temsil edeceğinden dolayı sizlere tavsiyemiz iyi bir firmayla çalışmanızdır. Çünkü insanlar ürününüzü veya firmanızı tanımadan önce logonuzu görecekler. İnsanlar logo ne kadar kaliteli olursa alınan hizmette o kadar iyi olur gibi bir düşünceye sahiptir.  Çünkü logoya yapılan yatırım markaya yapılan yatırımdır.

Logo Tasarım Süreçleri Nelerdir?

Logo tasarımı için öncelikli olarak müşteriyle bir toplantı yapılması gerekir. Bu toplantıda firmanız hakkında bilgiler alınır. Ne iş yapıldığı, hangi sektörde çalışıldığı, ne tarz bir logo istediği görüşülür. Bununla alakalı notlar alınır. İki tarafta birlikte çalışmak isterse bir anlaşma yapılır. Daha sonra şirket içerisinde uzman logo tasarımcıları ile bu tasarım özellikleri paylaşılır ve logo tasarımı yapılmaya başlanır. Müşterinin istekleri doğrultusunda ikonik logo mu, yazısal logo mu yoksa kombinasyon logo mu olacağına karar verilir. Bu kararın ardından müşterinin iş alanıyla ilgili olarak çalışma başlatılır.

Hazırlanan logo için uygun bir renk seçimi yapılır. Birbirinden farklı birkaç logo müşteri ile paylaşılır. Müşteri logo tasarımını beğenirse süreç tamamlanmış olur. Eğer müşteri logo üzerinde değişiklik yapılmasını isterse yeni bir çalışma başlatılır. Onaylanan logo çözünürlük açısından iyi olmalıdır. Firmaya ait logo tasarımları baskıda yıpranmaması ve solmaması gerekir. Baskı esnasında kaliteli malzemeler kullanılarak müşteriye sunmak gerekmektedir. Baskısı kötü ve solmuş logolar müşteri tarafından istenmeyebilir. İstanbul logo tasarım sizler için kaliteli logolar hazırlamaktadır.

Bu aşamada müşterinin istekleri ve logoyu beğenmesi çok önemlidir. Çünkü bu logoyu yıllarca kullanması gerekebilir. Logo firmayı temsil ettiğinden dolayı tasarımı da oldukça önemlidir. İstanbul logo tasarım olarak sizlerin istekleri doğrultusunda en iyi logoyu hazırlamak için çalışıyoruz. Uzman personellerimiz hem freelance olarak çalışan hem de kurumsal logo tasarımı isteyen kişiler için emek vermektedir.

Logo Tasarımı Hazırlanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Logo tasarımı hazırlarken öncelikle müşterilerin isteklerini iyi anlamak gerekmektedir. Çünkü bizler logoyu firmaların istekleri doğrultusunda hazırlarız. Logolar firmalıları temsil etmektedir. İnsanlar firma logosunu gördüğünde bile o firmanın hangi firmaya ait olduğunu bilmelidir.

Müşterilerden alınan bilgilerle hayata geçirilecek logo tasarımı kaliteli bir programda yapılmalıdır. Programda logonun renk çözünürlüğünün, program şablonlarının iyi olması gerekmektedir. İyi olmayan programlar tasarımcıyı yorarak istenilen işlerin yapılmasını engellemektedir. İyi ve kaliteli bir logo tasarımı için bu işi en iyi yapan firmalarla görüşmek gerekmektedir. Tasarım uzmanları sizlerden aldıkları bilgilerle firmanızı yansıtacak en iyi simgeyi bularak sizleri memnun etmeye çalışmaktadır. İstanbul logo tasarım sizler için iyi bir seçenek olabilir.

Kurumsal logo tasarımı için genellikle ayrı bir ekip çalışır. Yeni kurulan firmaların veya kendini geliştiren veya büyüyen şirketler için kurumsal kimlik oluşturan paketler vardır. Bu paketlerden seçerek istekleriniz doğrultusunda logo, kartvizit, ajanda, tabela gibi firmanızın gerekli gördükleri şeyleri yaptırabilirsiniz.

Logo tasarımı tamamen özgün olmalıdır. özgün olmayan logolar firmanızı yansıtmayacağı gibi taklit olarak logo kullanmanıza sebep olabilir. Bunun önüne geçmek için güvendiğiniz ve özgün olacağına inandığınız firmalarla çalışmanızda fayda vardır. Logonuz mutlaka hedef kitlenize hitap etmeli ve bu doğrultuda hazırlanmalıdır. Mesela çocuk ayakkabısı üreten bir firmanız varsa renkler daha canlı çocukların ilgisini çekebilecek logolar hazırlamalısınız. İstanbul logo tasarım sizler için en iyi ve en kaliteliyi hızlı bir şekilde sizlere sunmak için çalışmaktadır. FA CREATİVE olarak hedef kitlenize ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. İletişim kanallarımızı kullanarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

× WhatsApp Teklif İste