İntro

İstanbul intro hazırlama olanağı için oldukça farklı seçenekleri olan bir bölgedir. İntro hazırlamak bölgesel olarak sizlere daha fazla kazanç sağlayacağı gibi web üzerinden iş yapıldığından dolayı da tüm ülke için çalışılması mümkün bir sektördür. İntro günlük olarak sıkça kullanmış olduğumuz bir kelimedir. Peki, intro ne demek?

İntro ne demek sorusuna verilecek birçok cevap vardır. Çünkü bu kelime oldukça geniş kapsamlıdır. İntro, bir şarkının giriş bölümü olabilir, bir kitabın başlangıç bölümü ve ya web siteleri için hazırlanmış video çeşidi olabilir. Hepsinin kullanım alanı farklı olsa da amacı aynıdır. İnsanlara daha iyi bir izlenim vermek ve kafalarında yer edinerek kalıcılığı sağlamaktır.

İstanbul intro içerik hazırlamak için oldukça geniş alana sahip bir yerdir. Genellikle üniversite öğrencileri, web site tasarımcıları, müzisyenler intro hazırlamaktadır. Hazırlanan introlar tamamen özgün ve siteye uyumlu olmalıdır. İntrolar tamamen sizlerin istekleri doğrultusunda hazırlanmalı ve tamamen özgün içerikler sunmalıdır.

İntro için tanıtım videosu da denilebilir. Günümüz çağında insanların vakitleri oldukça değerlidir. Uzman ekiplerce hazırlanan introlar sayesinde kullanıcılar siteleriniz için ön bilgi sahibi olurlar. Eğer ilgilerini çeken bir içerik olduklarını düşünürlerse sitede vakit geçirirler. İnsanların ilk izlenimleri ve firmanızı unutulmaz kılmak için uzman ekiplerin hazırladığı introları öneririz. İstanbul intro merkezi olarak sizlere beklentileriz doğrultusunda en iyi hizmeti veririz.

İntro Nasıl Yapılır?

İntro nedir sorusunun ardından ilginizi çekecek bir diğer soru ise intro nasıl yapılır sorusudur. İntro hazırlamak siteleriniz için oldukça önemli bir iştir. İntro yukarıda da belirttiğimiz gibi firma içeriklerinizi oluşturan ve firmanız bilgiler veren kısa demolardır. Bu videoları internetteki bazı programlarla kolayca hazırlayabilirsiniz.

İntro yapma siteleri profesyonel siteler olduğu gibi amatör sitelerle de yapılabilir. İntro hazırlamada önemli olan noktalar şunlardır;

  1. İçeriğinin özgün olması gerekir: İntro hazırlarken tamamen kendi fikirlerinizi kullanmanız başka videolardan etkilenmemeniz gerekir. Özgün olmayan içerikler taklit sayılabileceği gibi firmanızı istediğiniz gibi yansıtmayabilir.
  2. Kaliteli olması gerekir: İntro yaparken kaliteli içerikler hazırlamaya özellikle dikkat etmelisiniz. İntronuzda kullanılacak görsellerin çözünürlüğünün iyi olması video kalitenizi arttıracaktır. Ayrıca intro maker tarafından hazırlanan introlar 2D veya 3D olarak geliştirilerek sunumlarınızda fark yaratmayı amaçlar.
  3. Uzmandan yardım alma: İntro yapma kolay gibi görünse de oldukça zor ve zahmetli bir iştir. Bu iş yapmak için İstanbul intro başta olmak üzere çeşitli bölge ve sitelerden destek sağlanabilir. Belli bir ücret karşılığı alacağınız bu hizmet sizleri rakipleriniz arasından sıyırarak hedef kitlenizi genişletebilmektedir. FA CREATİVE firması olarak sizlere en iyi hizmeti sunarız
  4. İçeriğin dikkat çekici olması gerekir: İntro özellikle web siteleriniz için hazırlanan birkaç dakikalık videolardır. İnsanların videolarınızı sonuna kadar izlemesi, web sitelerinizin tanıtımı için oldukça önemlidir. Dikkat çekici, eğlenceli veya iyi bir müzik eklenmiş introlar insanların daha çok izlemesine sebep olmaktadır. Böylece insanlar demolarınızı sıkılmadan izlerken siz de yeni müşteriler kazanmış olursunuz.

İntro Hazırlama Programları?

İntro yapmak için bir uzmanda yardım alabileceğiniz gibi kendiniz de hızlı bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bunun için bilgisayarlarda bulunan bazı programlar mevcuttur. Bu programlar almak istediğiniz hizmet doğrultusunda profesyonel ve amatör programlar olarak değişim göstermektedir. Çoğu program ücretsizken bazı programlarda ücret talep edilebilmektedir.

İntro yapmak için kullanılan programları birlikte inceleyelim;

  • Panzoid: Panzoid, intro oluşturmak isteyen kişilerin oldukça sık kullanmış olduğu bir programdır. Panzoid programı tamamen ücretsizdir. İçerisinde video oluşturma ve düzenleme seçeneği barındıran bu sitede introlarınızı kolaylıkla oluşturabilirsiniz.
  • İntrocave: İstediğiniz gibi intro hazırlamak için mevcut alt yapıya sahip olan introcave programı herkesin kolayca kullanacağı basitlikte bir program olarak karşımıza çıkıyor. Program başlangıç aşamasında ücretsiz olsa da videolarınızın iyi bir kalitede ve çözünürlükte olmasını istiyorsanız sitede belirtilen miktarı yatırarak demolarınızı kaydetmeniz gerekmektedir.
  • İntro Maker: Bu programı genellikle kurumsal firmalar kullanmaktadır. Bunun en büyük sebebi İntro maker programı diğer programlara nazaran firma logolarınızı daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Program içerisindeki şablonlarla istediğiniz introları hızlı bir şekilde hazırlamanız mümkündür. Programın mevcut şablonlarından beğendiğiniz bir şablon olmadığı takdirde cüzi bir fiyat karşılığımda farklı şablon seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz.
  • FlixPress: Kullanım olarak oldukça kolay bir ara yüze sahip olan intro programı en çok kullanılan programlar arasındadır. İçerisinde bulunan şablonların içerisinde değişiklikler yaparak demo oluşturabilirsiniz. Programda ücretsiz şablonlar bulunduğu gibi düşük bir ücret karşılığında farklı şablonlar da satın alınabilmektedir.

İntro Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

İntro yapma özen isteyen bir iştir. Hazırlık aşamasında öncelikle hazırlama amacınızı belirlemelisiniz. Bu doğrultuda videolar hazırlamalısınız. İstanbul İntro size bu konuda destek olmayı amaçlarken az önce bahsetmiş olduğumuz programlarla kendiniz de hazırlayabilirsiniz.

İntro yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara dikkat ederek hazırladığınız demolar daha fazla kitleye ulaşmanızı sağlayabilir.

İntro hazırlarken dikkat edilecek noktaları sıralayacak olursak;

Öncelikle hedef kitlenizi belirlemeniz gerekmektedir. Bu içerisinde kullanılacak görselleri daha kolay seçmenize ve iyi bir intro hazırlanmasına sebep olmaktadır. Örneğin kadın parfümü satan bir web siteniz varsa burada görsellerinizi kadınların ilgisini seçebilecek ve satışınızı arttıracak olan görseller seçilmelidir. Veya tatil seçenekleri veya otellerin bulunduğu bir web sitesi için demo hazırken genellikle güneş ve denizin olduğu insanların içini açan ve tatile gitme isteği uyandıran görseller tercih edilmelidir.

Müzik Seçimi iyi yapılmalı. İntronuz için müzik seçimi de görsellik seçimi kadar önemlidir. Müzik görsellere uyumlu olmalıdır. Örnek verecek olursak çocuklara hitap eden bir siteniz varsa çocukları seveceği şarkıların kullanılması daha uygun olur.  Çocuklar şarkıyı severlerse introyu sonuna kadar izleyerek tıklanma oranınızı arttırmaktadır.  Veya spor salonu introsu hazırlayacağınız zaman insanları harekete geçiren hareketli müzikleri tercih etmelisiniz.

İntro Reklamını iyi yapmanız gerekmektedir. Hedef kitlenizin özellikle girdiğini düşündüğünüz sitelerle görüşerek reklam vererek intronuzun izlenmesini sağlayabilirsiniz. Buna örnek verecek olursak mesela güzellik salonuna ait bir intronuz var onun görünür kılınması için kadınların ilgi alanı olan astroloji sitelerine reklam verebilirsiniz. Veya altın ve dövizle alakalı bir demo hazırladınız diyelim. Bunu güncel haber sitelerine koymanız günlük olarak ajansı takip eden insanların ilgisini daha fazla çekmektedir. Reklam vermek için kendi imkânlarınızı kullanarak sitelerde reklam ver bölümünden kolaylıkla yapabileceğiniz gibi bu siteler için çalışan reklam firmalarından da destek alınabilmektedir.

İntro olabildiğince yalın bir dille hazırlanmalıdır. İntrolar insanları sıkmadan izlenmesi açısından oldukça önemlidir. Yalın ve herkesin anlayabileceği bir intro izlemek insanların daha fazla keyif alarak izlemesine sebep olmaktadır. Anlaşılmayan veya üzerinde kafa yorulacak introları izlemek insanlara keyif vermeyerek sitenizde daha az gezinmesine sebep olmaktadır.

Yukarıdaki metotlar göz önünde bulunduğunda intro hazırlamanın inceliklerini sizlere en ince ayrıntılarına kadar anlattık. İsterseniz intro yapma sitesi ile kendiniz hazırlayabilirsiniz. Veya bu işi iyi yapan kişiler veya sitelerden yardım alabilirsiniz.

İşini profesyonel yapan kişilerle çalışmak kurumsal firmalarınız için şirket tanınırlığını arttırmak açısından oldukça önemlidir. introlar ne kadar kaliteli olursa insanlara ulaşma oranınız o derece artmaktadır. Büyüyen şirketlerin tanıtım filmi olan intro hazırlamak oldukça önemli bir iştir. FA CREATİVE olarak bizler sizlerden gelen istekler doğrulduğunda dikkatli ve özenli bir çalışma yaparak introlarınızı hazırlamaktayız.

× WhatsApp Teklif İste