Dijital Pazarlama

İstanbul dijital pazarlama ürün ve hizmet tanıtımlarınızı dijital ortamlarda yapabilişiniz. Günümüzde teknolojinin gelişesiyle birlikte dijital pazarlama da çok fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Çünkü internet dünyasının büyümesi, pazarlama stratejilerini değiştirmiştir. Bu da dijital pazarlamanın doğmasına neden olmuştur. Dijital pazarlama, internet bağlantısı ile erişilen bütün sitelere verilen reklam ve satışları değerlendirir.

Dijital pazarlama ile ilgili dijital pazarlama nedir sorusu teknolojinin gelişmesiyle birlikte çok fazla kişi tarafından sorulmaktadır. Dijital pazarlama sayesinde daha fazla müşteriye ve çok daha büyük bir kitleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Dijital pazarlama, reklam stratejileri sayesinde satış durumu çok daha iyi bir şekilde ölçülebilir. Dijital pazarlama sayesinde firmanızın internet üzerinde satmış olduğu ürünleri net bir şekilde görebilirsiniz.

Dijital pazarlamanın en önemli etkisi, daha geniş bir kitleye hitap etmektir. Günümüzde birçok kişi internet dünyasına katılmıştır. Bu durum pazarlama stratejilerini de etkilemiştir. Birçok kişinin sosyal medyayı kullanarak firmanızın ürünlerini görmesi muhtemeldir. Böylece geleneksel pazarlamaya göre çok daha büyük bir kitleye hitap etme şansınız bulunmaktadır.

Fa Creative olarak alanımızda çalışan dijital pazarlama uzmanı ile firmanızın ürünlerini iyi bir şekilde pazarlayabilirsiniz. Bünyemizde çalışan uzmanlar sayesinde firmanızın ürünlerini çok daha geniş bir kitleye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Böylece maliyetiniz de artmaya başlar. Dijital pazarlama uzmanlarımız sayesinde satış takiplerini en iyi şekilde takip etmeniz olanağını yakalayabilirsiniz.

Dijital Pazarlama ile Geleneksel Pazarlama Arasındaki Farklar

Sürekli gelişen büyüyen bir dünya da pazarlama stratejileri her geçen gün gelişmektedir. Teknolojik anlamda sürekli gelişen dünya da birbirinden farklı birçok pazarlama yöntemi bulabilir hatta yaratabilirsiniz. Bu stratejilerin büyük çoğunluğu yine dijital pazarlama ile yapılacaktır. Bu durumda geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama arasında çeşitli farklar bulunmaktadır.

Geleneksel pazarlama ve dijital pazarlama arasındaki farklar biri maliyettir. Geleneksel pazarlamada genellikle televizyon ve gazetelere reklam verilir. Geleneksel pazarlamada vereceğiniz reklam ücreti çok daha fazla olacaktır. Ancak dijital pazarlamada maliyet azalır. Sosyal medyada yapacağınız reklam için para ödemeniz yeterli olacaktır. Tanıtımını ise tek bir Influencera bırakabilirsiniz.

Müşterilerin reklamları görmesi geleneksel pazarlamada belirli bir süreçte meydana gelir. Televizyona verdiğiniz reklam esnasında müşterilerinizin reklamı görmemesi muhtemeldir. Dijital pazarlamada ise böyle bir durum yoktur. Reklamlarınız 7/24 kalabildiği için müşterilerinizin reklamı görmesi ve sizi tanıması daha çoktur. Böylece markanızın bilinmesi dijital mecrada çok daha fazladır.

Geleneksel pazarlamada kitle erişimi biraz daha şansa bağlıdır. Televizyon reklamlarında potansiyel müşterilerinize ulaşamamanız çok daha muhtemeldir. Dijital pazarlama da ise kendi kitlenize göre ayarlamalar yapabilir ve müşterilerinize daha hızlı erişim sağlayabilirsiniz. Analiz açısından da dijital pazarlama daha verimlidir. Müşterilerinizin dijital reklamlara tıklanması ve görüntülenmesini ölçebilirsiniz. Ancak bu durum geleneksel pazarlama için net bir şekilde bilinemeyebilir.

Dijital Pazarlama Teknikleri

Teknolojinin geliştiği bir dünyada dijital pazarlama teknikleri de son derece önemlidir. İstanbul dijital pazarlama için kullanacağınız tekniklerle hedef kitlenize çok daha fazla ulaşabilirsiniz. Pazarlama faaliyetleri içerisinde SEO, Google Ads reklamları, sosyal medya, içerik pazarlama, E-mail pazarlama, mobil pazarlama Influencer Marketing, Remarketing gibi birçok teknik bulunur.

Arama motoru optimizasyonu (SEO) sayesinde arama motorlarında anahtar kelimeleri kullanarak etkileşim alabilirsiniz. SEO içerikleri sitenizin etkileşimi için önemli bir pazarlama tekniğidir. SEM (Arama Motoru Pazarlaması) da son derece önemlidir. Google reklamları sayesinde arama motorlarında görünürlüğünüz artacaktır. İlgili anahtar kelimeleri kullanarak hedef kitleye çok daha rahat bir şekilde ulaşılabilir.

Günümüzde çok fazla insan tarafından kullanılan sosyal medyalarda da reklamınızı yapabilirsiniz. Sosyal medya sayesinde markanıza ve ürününüze yönelik pazarlamaları gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul dijital pazarlama için içerik pazarlama da en sık kullanılan yöntemler arasındadır. İçerik pazarlamaları daha çok web siteleri aracılığıyla sunulur. Diğer bir seçenek de E-mail pazarlamadır. Ürünleri veya hizmeti tanıtan e-mail pazarlaması için doğru bir yönetim gereklidir.

Mobil pazarlama yöntemi de dijital pazarlamada sıkça tercih edilir. Mobil uygulamalar kullanılarak kitlelere rahat bir ulaşım sağlanır. Influencer Marketing sayesinde IInfluencerlarla çalışarak ürününüzün tanıtımını gerçekleştirebilirsiniz. Remarketing yöntemiyle ürününüzün pazarlanması sağlanabilir. Bunun için farklı sitelerde reklamlarınız görünür. Böylece müşterilerin tekrar sitenize girmesi sağlanır.

Dijital Pazarlama Önemi

Ürünlerini hizmetlerini tanıtmak isteyen birçok şirket dijital pazarlama nedir sorusunu çok sık şekilde sorar. Dijital pazarlama ürün ve hizmetlerinizin internet kullanarak sosyal medyada, e-mail gibi platformlarda tanıtılmasını sağlar. Böylece çok daha geniş bir kitleye ulaşmanız sağlanır. Doğru reklamlar vererek hedef kitlenize daha hızlı ve daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Şirketinizin ürünlerini, hizmetlerini tanıtmak için dijital pazarlamayı kullanarak müşterilerinizin beklentilerini daha iyi bir şekilde öğrenebilirsiniz. Dijital pazarlama sayesinde potansiyel müşterilerinize ulaşmanızın yanı sıra daha küresel olarak tanınmanızı da sağlayabilirsiniz. Bu durum, sadece ülke çapında değil dünya çapında da tanınmanızı sağlayacaktır. Böylece daha çok tanınarak daha çok ürün satışı elde edebilirsiniz.

Geleneksel pazarlama yöntemleri için vereceğiniz televizyon reklamları oldukça pahalı olabilir. Dijital pazarlama yöntemi ise daha uygun maliyetlidir. Böylece az bir bütçeyle çok fazla müşteriye ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlama sayesinde ürünlerinizin performans analizini çok daha iyi şekilde takip edebilirsiniz. Geleneksel pazarlama ile performans analizini yapmak biraz daha zordur.

Dijital pazarlama için birçok ajans hizmet vermektedir. İstanbul dijital pazarlama ajansı arasında FA Creative olarak hizmet vermekteyiz. Dijital pazarlama alanında uzman olan arkadaşlarımızla ürünlerinizin, hizmetlerinizin tanıtımını çok etkili bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Böylece daha fazla kitleye profesyonelce ulaşabilirsiniz. Bu alanda hizmet veren firmamız sayesinde ürünlerinizin performans analizini yaparak daha iyi bir pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz..

Dijital Pazarlama Uzmanı Nedir?

Dijital pazarlama uzmanları, interneti kullanarak farklı stratejilerle ürün ve hizmetlerinizi pazarlayan kişilerdir. İstanbul dijital pazarlama uzmanı ile çalıştığınızda internet üzerinde verdiğiniz reklamları daha iyi oluşturabilirsiniz. Dijital pazarlama uzmanları müşterilerinizle olan etkileşimi de iyi bir şekilde takip ederek size geri dönüş yapar. Bu geri dönüşlere göre yeni stratejiler oluşturur.

İstanbul dijital pazarlama için bir uzmanla çalıştığınızda beklentinizin çok daha üzerinde bir artış gözlemleyebilirsiniz. Deneyimli bir dijital pazarlama uzmanı, müşteri potansiyelini de daha iyi analiz edebilir. Böylece ulaşmak istediğiniz kitlelere uzman aracılığıyla daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. Dijital pazarlama uzmanının görevlerinden biri de müşterilere hızlı bir şekilde cevap vermesidir. Böylece firmanız müşterileriyle daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilecektir.

Markanızın tanıtımı için bir dijital pazarlama uzmanıyla çalışmak her zaman daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. İstanbul dijital pazarlama uzmanı sayesinde küreselleşen bir dünyada çok daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Yaratılan profesyonel stratejiler sayesinde firmanızın ürün ve hizmetleri birçok kişiye duyurulur. Bu da firmanızın daha fazla ciro elde etmesine olanak tanıyacaktır.

İstanbul dijital pazarlama ajansı FA Creative olarak alanında uzman arkadaşlarımızla daha fazla kazanabilirsiniz. Uzmanlarımızın hazırladığı ve yönettiği stratejiler sayesinde 7/24 reklamlarınız görünecek ve tıklanma oranınız da aynı ölçüde artacaktır. Ürün ve hizmetlerinizin dijital platformlarda profesyonelce tanıtılması için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Satışlarınızda çok daha fazla ve çok daha etkili yöntemleri kullanabilirsiniz!

× WhatsApp Teklif İste