Adwords Uzmanı

İstanbul Adwords uzmanı Google Ads kullanarak işletmeleriniz için olan reklam kampanyalarını optimize eder. Bunun yanında yeni reklam kampanyalarının stratejilerini uzman bir şekilde geliştirir. Google Adwords uzmanı sayesinde reklamlarınızın planlaması yürütülür. Rakip analizi gerçekleştirilir, reklam planlaması, reklam takibi, performans takibi ve raporlaması yapılır. Yeni Google Adwords uzmanı, şirketinizin reklam ile alakalı olan bütün işlerini yürüten profesyonel kişidir.

Google Ads uzmanı olarak çalışan kişiler, reklam kampanyalarını takip ederek planlı bir zaman aralığıyla reklam kampanyalarını kontrol eder. Freelance Adwords uzmanı maliyetlerin arttığı durumlarda verimliliği kontrol eder ve rakip analizi yaparak optimizasyonları gerçekleştirir. Google Adwords uzmanı, müşterilere uygun olarak seçtiği anahtar kelimeleri kullanır ve reklam kampanyalarını yürütür. Bu aşamada maliyet hesaplarını yapar. Dönüşümlere göre yeni stratejiler geliştirir. Google Ads uzmanı, yapmış olduğu işle alakalı raporlamalar yapar. Bu raporları işverene iletir.

Bu alanda çalışan freelance Adwords uzmanı belirli yetkinliklere sahip olmalıdır ve her zaman kendini geliştirmelidir. Google Ads uzmanı, hesap kurulumunu doğru yapmalıdır. Yürüteceği reklam kampanyaları için detaylı bir anahtar kelime taraması yapmalıdır. İyi bir şekilde jenerik, Long tail ve marka aramalarını kurgulamalıdır. Doğru bir bütçe yönetimi yapmalı, raporlamaya hâkim olmalıdır. İyi ve sağlam bir strateji geliştirmelidir.

Google Adwords Uzmanı Nasıl Olunur?

Google Adwords uzmanı olabilmek için belirli eğitimler almanız gerekir. Bu alanda eğitim veren sertifikalı programlara katılarak Google Ads uzmanlığı için ilk adımınızı atabilirsiniz. Böylece freelance Adwords uzmanı olabilmek için CV’inize ekleyebileceğiniz bir sertifikaya sahip olabilirsiniz. İlk etapta teoride öğreneceğiniz derslerde pratikte zaman zaman sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Zaman içinde bu alanda iyi bir tecrübeye sahip olabilirsiniz.

Google Ads için eğitim aldığınızda yapacağınız deneme yanılma yöntemlerini dahi bilinçli ve farkında olarak yapabilirsiniz. Aldıkları uzman eğitimlerin yanı sıra, Google Ads uzmanlarının Google Partners sınavlarından da başarılı bir şekilde geçmesi beklenir. 100 üzerinden en düşük 80 puan aldığınızda bu sınavlardan geçebilmeye hak kazanmış olursunuz.

Google Adwords öğrenmek isteyen kişilerin tecrübe kazanması ve bu alanda tam bir profesyonelliğe ulaşması 2-3 yıl sürebilir. Bu aşamada temel düzeylerden başlayarak eğitim almanız çok daha iyi olacaktır. Adwords için Adwords Temel Düzey, Arama Ağı Reklamcılığı, Görüntülü Reklamcılık, Mobil Reklamcılık, Video Reklamcılığı ve Alışveriş Reklamcılığı eğitimleri bulunmaktadır.

FA Creative olarak şirketinizin reklamları için en iyi hizmeti, değerli müşterilerimize sağlamaktayız. Google Adwords uzmanı olarak çalışan arkadaşlarımızla birlikte iyi bir stratejiyle reklamlarınız için en iyi araştırmaları yapmaktayız. Böylece rakipleriniz arasında en görünür sırada olmanızı sağlıyoruz. Adwords uzmanlarımız her aşamaya dikkat ederek reklam stratejilerini gerçekleştiriyoruz. Size raporları sunuyor, gerekli araştırmaları yaparak optimizasyonu yapıyoruz.

Google Adwords Uzmanı Ne İş Yapar?

Google Adwords uzmanı olarak çalışan kişiler, kullandıkları strateji sayesinde şirketlerin reklam planlamasını yapar. İstanbul Adwords uzmanı var olan kampanyaların analizini yapar, düzeltilmesi gereken sorunlar ile ilgili raporları sunar. Böylece bütçeniz için çok daha tasarruflu bir şekilde önlem almanız sağlanır.

Bu alanda uzman olarak çalışan kişiler, gerekli optimizasyon işlemlerini gerçekleştirir. Kampanyanız için ayırdığınız bütçeyi arttırmadan optimize edebilir ve hali hazırda var olan veriminizi daha da arttırabilir. Böylece şirketiniz ve ürettiğiniz ürünler için çok daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz. Satış noktasında çok daha iyi yerlere gelebilirsiniz.

Şirketiniz için Google Ads kullanmaya karar verdiğiniz anda Google Ads uzmanı, bütçenize ve sitenize en uygun şekilde stratejileri geliştirir. Bu stratejiler sayesinde şirketinizin, web sitenizin reklamı çok daha iyi bir şekilde yapıldığından satışlarınız için daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu konuda uzman biriyle çalıştığınız takdirde en verimli sonucu alma ihtimaliniz her zaman artmaktadır.

FA Creative olarak Google Ads alanında kendini geliştirmiş arkadaşlarımızla birlikte şirket kampanyalarınızı sağlam bir strateji ile yürütüyoruz. Sağladığımız hizmetle bütçenizle alakalı bir sorun yaşamadan reklam kampanyalarınızı yürütüyoruz. Düzenli olarak yaptığımız kontrollerle size rapor sunuyor ve optimize işlemini gerçekleştiriyoruz.

Başarılı Bir Google Ads Kampanyası

Google Ads programı, herkes tarafından kolayca erişilebilen bir platformdur. Hesap oluşturarak ve gerekli ödemeyi yaparak kullanıma hazır hale getirmek son derece basittir. Fakat ilerleyen aşamada doğru yatırımlar yaparak doğru stratejilerle ilerlemek gerekir. İstanbul Adwords uzmanı ile iyi bir reklam kampanyası için doğru stratejileri yaratabilirsiniz. Bu işlem son derece profesyonellik isteyen bir işlemdir.

İyi şekilde uygulanan reklam kampanyaları ile paradan ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Google Adwords kullanmaya başlamadan önce dikkat etmeniz gereken ilk kural; sitenizin farklı cihazlara ve tarayıcılara uyumlu davranmasıdır. Bu sayede birçok kişiye ulaşabilirsiniz. Açılış sayfasının optimizasyonu sağlanmış mı? Anahtar kelimeler ne derecede kullanılmış? Bütçeniz iyi bir şekilde kullanılıyor mu? Pazarlama kampanyalarıyla ilgili gerekli araştırmalar yapılmış mı?

Google Ads kullanmadan önce bu faktörlere kesinlikle dikkat edilmelidir. Aksi takdirde Google Ads ile geliştirilen reklam kampanyalarından bir verim alamayabilirsiniz. İstanbul Adwords uzmanı ile gerçekleştireceğiniz Google Ads reklamları için dikkat etmeniz ve gözden kaçırmamanız gereken bazı hususlar vardır.

Bu alanda reklam verme hedefinizin ne olduğunu tanımlamanız gerekir. Ürünlerinizden ne kadar kar hedeflediğinizi anlamalısınız. Herhangi reklam türü ve kampanyaların işletmeniz için daha verimli olduğunu anlamalısınız. Reklamlarınız için farklı metinler oluşturmalı ve farklı afişler tasarlamalısınız. Dönüşümleri takip edebilmek adına sitenizde bazı değişiklikler yapmalısınız.

Adwords Uzmanı ile Çalışmanın Faydaları

Günümüz dünyası çok fazla dijitalleşmeye başladı. Bu yüzden sahibi olduğunuz şirketin, ürünün reklamını yapmanız da internet dünyasına taşındı. Markanızın günümüz dijitalleşen dünyada daha çok görünür olmasını sağlamak için Google Ads ve bu alanda uzman olan biriyle çalışmak son derece gerekli bir durumdur. Google Ads alanında uzman olmadığınız sürece reklam sürecini yönetmeniz sizin için zor bir durum olacaktır.

İstanbul Adwords uzmanı ile çalışarak pazarlama stratejileriyle markanıza maksimum ilgiyi sağlayabilirsiniz. Bir uzmanla çalışarak markanız için gerekli reklam stratejileri geliştirilebilir. Bu süreç yönetimi boyunca size gerekli olan raporlamalar yapılarak marka değeriniz artmaya başlar. Markanızın tanıtımı çok daha iyi yapıldığından marka değeriniz en iyi şekilde yükselişe geçecektir.

Çalışmaya karar verdiğiniz Google Ads uzmanı, sizin ve markanız için gerekli rakip analizlerini yapar. Reklam stratejilerini hazırlayarak gerekli planı markanız için oluşturur. Bu plan dâhilinde reklamınız oluşmasını sağlar. İlerleyen zaman içinde reklamın performans takibini yapar ve bu durumun raporunu hazırlar. Bir Ads uzmanı ile çalıştığınız takdirde markanızın reklamı için en iyi işleyişi sağlayabilirsiniz.

FA Creative olarak şirketinizin ve markanızın en iyi şekilde reklam stratejisini yürüten uzmanlar ile çalışıyoruz. Google Ads alanında son derece tecrübe sahibi olan çalışma arkadaşlarımızla birlikte iyi ve etkili bir reklam stratejisi oluşturuyoruz. Böylece şirketinizin, sitenizin ve markanızın en iyi şekilde tanıtılmasını sağlıyoruz. Alanında uzman arkadaşlarımız, rakip analizinden başlayarak en iyi reklam stratejilerini uyguluyor. Bu durumun sonucunda rakipleriniz arasında en çok tanınan şirketler arasında olarak tanınıyorsunuz. Bize ulaşarak Adwords uzmanı desteğinden yararlanabilirsiniz.

× WhatsApp Teklif İste