Açık Hava Reklamcılığı

İstanbul açık hava reklamcılığı, en çok tercih edilen reklam türlerinden biridir. Bunun nedeni uzun vadede geri dönüşümün yüksek olması ile alakalıdır. Müşteri kitlesine hitap edebilmek için billboard, CLP reklam gibi firmalara özel tasarımlarla reklamlar uygulanır. Böylece kitlelere ürün tanıtımı yapılır. Çok fazla güç harcamadan ürünlerinizin ve hizmetlerinizin tanıtımını açık hava reklamcılığıyla yapabilirsiniz. Böylece müşteri kitlesine rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Firmaların ürünlerini veya hizmetlerini tanıtması için açık hava reklamcılığı nedir sorusu çok fazla araştırılmaktadır. Açık hava reklamcılığı, insanların dışarıda aktif olması sebebiyle tanıtma işini açık havaya bırakan reklamcılık türüdür. Yaygın olarak kullanılan reklamlardan biridir. Türkiye’de genellikle tabela ve binaların üzerine boya ile yapılan reklamlar, günümüzde çok fazla gelişim göstermiştir. İnsanların kullandığı alanlarda görsel açıdan büyük ve etkili araçlar kullanılmaya başlanılmıştır.

Televizyon reklamlarında görünebilmek için insanların televizyon başında olması beklenir. Ancak açık hava reklamcılığında böyle bir şey yoktur. İnsanların sık sık kullandığı açık alanlarda ürün tanıtımları görsel açıdan desteklenerek müşteriye iletilir. İstanbul açık hava reklamcılığı sayesinde firmalar tanıtımlarını etkili bir şekilde yapabilir. Böylece büyük kitlelere ulaşabilir ve uzun vadede tercih edilmesine olanak sağlayabilir.

Açık hava reklamcılığı nedir sorusunun bir diğer cevabı için müşteri kitlesine rahat ve kolay bir şekilde ulaşmaktır diyebiliriz. Otobüslerde, hava alanlarında, metrolarda açık hava reklamcılığı oldukça sık bir şekilde karşımıza çıkar. İnsanlara ulaşma noktasında son derece avantajlı bir reklam türüdür. Günümüzde de hala açık hava reklamcılığı gelişmekte olan sektörlerden biridir.

Açık Hava Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

Reklamını yapmak isteyen firmalar, ürünlerinin tanıtımı için açık hava reklamcılığı nasıl yapılır sorusunu sıklıkla araştırır. Açık hava reklamcılığı, dijitalleşen dünyada çok hızlı bir şekilde büyüyen dijital mecralardan biridir. Bu sebepten açık hava reklamcılığı nedir ile ilgili birçok firma araştırmasını yapmaktadır. Hızla büyüyen bu reklam mecrasında nasıl yapıldığıyla ilgili olarak önemli birkaç husus bulunur.

Açık hava reklamcılığı için en önemli hususlardan biri baskının kalitesidir. Reklamın ilgi çekici şekilde tasarlanması daha dikkat çekici olmasını sağlayacaktır. Dikkat çekici bir reklam sayesinde olumlu bir geri dönüş sağlanması muhtemeldir. İstanbul açık hava reklamcılığı sayesinde iyi ve dikkat çekici bir tasarımla kitlelere ulaşarak ürününüzün ve hizmetinizin tercih edilmesini sağlayabilirsiniz.

Açık hava reklamcılığı için birçok farklı araç kullanılabilir. Otobüs durağında bulunan billboardlar açık hava reklamcılığı için iyi bir örnektir. Açık hava reklamcılığı sektörü, sadece billboardlar değil çok çeşitli reklam türlerini de içinde barındırır. Araç reklamları, çatı reklamları, ışıklı reklamlar açık hava reklamcılığı için örneklerden birkaçıdır. Açık hava reklamlarını tercih ederek, ilgi çekici bir reklamla en çok tercih edilen firmalar arasında bulunabilirsiniz.

FA Creative olarak firmanızın açık hava reklamlarını yapma konusunda hizmet veriyoruz. Açık hava reklamcılığı için insanların tercih ettiği alanları araştırarak reklamlarınızın daha görünür olmasını sağlıyoruz. Alanında uzman olan grafiker arkadaşlarımızla ilgi çekici reklamları size sunuyoruz. Yapmış olduğumuz yaratıcı reklamlar sayesinde uzun vadede ürünlerinizin daha fazla satılmasına olanak sağlıyoruz.

Açık Hava Reklamcılığı Avantajları

Açık hava reklamcılığının firmanızın hizmetlerini ve ürünlerini tanıtması için birçok avantajı vardır. Açık hava reklamları sayesinde ürünlerinizin ve hizmetinizin ulaşmasını istediğiniz hedef kitleye daha hızlı ve daha kolay erişmesini sağlayabilirsiniz. Böylece aracısız bir şekilde tanınmanız sağlanır. Bunun yanında açık hava reklamcılığı için kullanılan grafikler, logolar gibi görseller yaratıcı olduğundan daha akılda kalıcıdır. Akılda kalıcı olan görseller ile müşterilerinizin dikkatini çekebilirsiniz.

Açık hava reklamcılığı en fazla kullanılan reklamlar arasında yer alır. Bu sayede markanızın tanıtımını daha çok arttırabilirsiniz. Firmanız, açık hava reklamcılığı sayesinde daha prestijli bir hal almaya başlar. Tüketici ile anlık olarak buluşacağınız için tanıtımınız daha hızlı olur. Açık hava reklamları sayesinde büyük bir etki oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Açık hava reklamları ile her yaşta, her cinsiyette insana ulaşabilme ihtimaliniz vardır. Potansiyel müşterilerinizin yanı sıra daha büyük bir kitleye ulaşmanız açık hava reklamları sayesinde daha kolaydır. Etkileyici bir slogan ile etkileyici bir görseli kullanarak ürünleriniz veya hizmetinizle alakalı istenen mesajı verebilirsiniz. Birçok çeşidi olan açık hava reklamlarıyla dilediğiniz şekilde müşterilerinize ulaşabilirsiniz.

Açık hava reklamları firmanın ürünlerinin veya hizmetinin satışını arttıracaktır. Böylece markanız tanınmaya başlayacaktır. Bu büyük etkiye sahip olmak için firmamız FA Creative ile iletişime geçerek İstanbul açık hava reklamcılığı hizmetini yaratıcı ve kaliteli bir şekilde alabilirsiniz. Firmamız aracılığıyla ürünlerinizin ve hizmetinizin tanıtımını yapabilir, markalaşma yolunda büyük adımlar atabilirsiniz.

Açık Hava Reklamcılığı Türleri

Açık hava reklamcılığı konusunda birçok tür bulunmaktadır. İnsanların sıkça kullandığı alanlarda bu reklamlara her an rastlama ihtimaliniz vardır. Bu türlerden biri megalight reklamlardır. Özellikle AVM girişlerinde, büyük ve kalabalık alanlarda yer alır. Şık ve büyük olmasından dolayı en çok dikkat çeken açık hava reklamlarından biridir. Açık hava reklamcılığı sektörü alanında kullanılan giantboard reklamlar da kaliteli reklam türleri arasındadır. Oldukça büyük bir alan kapladığından insanların çok fazla dikkatini çeker.

Direk reklamları, açık hava reklamları arasında yer alır. Bu reklam türü oldukça sık kullanılır. Caddelerde, sokaklarda sıklıkla görülebilir. Daha çok dizi, yiyecek ve içecek, giyim gibi sektörlerin tanıtımları yapılır. İnsanların en fazla kullandığı yerlerden biri duraklardır. Durak reklamları da açık hava reklamları arasında oldukça sık tercih edilir. Yeni açılan okulların, kampanyaların tanıtımını yapmak için sıkça kullanılır. Durak reklamları sayesinde büyük bir kitleye ulaşılabilir.

Açık hava reklamları arasında CLP reklamlar da tercih edilir. Genellikle insanların zorunlu olarak durduğu yerlerde kullanılır. Örneğin; kaldırımlarda, duraklarda bu reklam türüne çok fazla rastlanır. Böylece firmanın tanıtmasını istediği ürün veya hizmetin tanıtımıyla karşılaşmama gibi bir ihtimal olmaz. Firmalar bunu fırsata çevirerek CLP reklamlarla tanıtımını en iyi şekilde yapabilir.

Açık Hava Reklamcılığı Fiyatları

Açık hava reklamcılığı fiyatları, kullanılan reklam türüne göre değişiklik gösterir. Türkiye’de en çok kullanılan üçüncü reklam mecrası olarak açık hava reklamcılığı, sıkça tercih edilmektedir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli husus, ajansın tecrübesidir. Markanız için en uygun açık hava reklamının, tecrübeli bir firma ile en iyi ve en kaliteli şekilde yapılması gerekir.

Türler arasında olan fiyat değişikliği için megalight reklamlar ya da durak reklamları arasında değişiklikler olabilmektedir. Genellikle megalight reklamlar için haftalık olarak ayırdığınız bütçe 5.000 TL’den başlayarak, alanın insanlar tarafından ne kadar kullanıldığına göre, 20.000 TL’ye kadar değişiklik gösterebilmektedir. Fiyatlar türlere göre ve konuma göre değişiklik gösterebilir.

İstanbul açık hava reklamcılığı konusunda uzman bir ekiple çalışan FA Creative olarak, en uygun fiyat tarifeleri ile açık hava reklamlarınızı yapıyoruz. Firmanızın tanıtımına göre seçtiğimiz alanlarla daha hızlı bir şekilde markanızın tanıtılmasını sağlıyoruz. Açık hava reklamcılığı konusunda uzman ve kaliteli bir biçimde çalışarak reklamlarınızı dikkat çekici hale getiriyoruz. Böylece kitlelerin dikkatini çekiyor ve ürün satışınızın beklenenden fazla olmasına olanak tanıyoruz.

× WhatsApp Teklif İste